DIETETYK KLINICZNY

mgr Joanna Skwareka

Skończyłam studia wyższe na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, a swoją pracę magisterską poświęciłam chorobie autoimmunologicznej – chorobie Hashimoto („Ocena sposobu żywienia i stanu odżywienia osób chorych na Hashimoto”).

Zdobytą w trakcie trwania studiów wiedzę ciągle pogłębiam poprzez uczestnictwo w kursach, szkoleniach i konferencjach. Dużą uwagę poświęcam odpowiedniej diagnostyce chorób i interpretacji badań laboratoryjnych pacjenta. Należę do Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków, Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej, jestem certyfikowanym Specjalistą Polecanym Insulinoopornym

Cechuje mnie holistyczne podejście do człowieka i szeroko pojętego zdrowia. Każdego pacjenta traktuje indywidualnie, nie powielam schematów i jestem otwarta na różnorodne systemy żywieniowe oparte o evidence based medicine (EBM). Dietoterapię dopasowuję na podstawie zebranego wywiadu żywieniowo-zdrowotnego, wyników badań laboratoryjnych oraz analizy codziennej aktywności fizycznej. Ze swoimi pacjentami jestem w stałym kontakcie, by zawsze móc odpowiedzieć na zadawane pytania, rozwiać wątpliwości oraz odpowiednio zmotywować.

Specjalizuję się w prowadzeniu pacjentów z insulinoopornością (Specjalista Polecany Insulinoopornym - SOIT), cukrzycą typu II, zespołem metabolicznym, niedoczynnością tarczycy (również chorobą Hashimoto), zespołem pcos, niepłodnością i problemami hormonalnymi.

W swojej praktyce dążę do trwałej zmiany Twoich nawyków żywieniowych, co przekłada się na lepsze samopoczucie i stan zdrowia. Właściwie dobrana dieta może zdziałać cuda, a nawyki żywieniowe wprowadzone na stałe wpłyną na lepsze funkcjonowanie organizmu. Dietetyka to dziedzina, która bardzo szybko się rozwija i zmienia, staram się być na bieżąco, by wiedzieć więcej i tą wiedzę wykorzystywać w pracy z pacjentem. Dietetyka nie jest nauką ścisłą, nie wszystko jest w niej czarne lub białe, to co dla jednej osoby jest lekiem dla innej może okazać się trucizną.

Dobry dietetyk to taki, który wciąż podąża za zmieniającymi się trendami, nowinkami ze świata nauki, weryfikuje zdobytą wiedzę i wyciąga wnioski, szkoli się i ma własne zdanie, ale nie żyje w przekonaniu, że wie już wszystko. Chciałabym również w niedalekiej przyszłości rozpocząć studia podyplomowe z Psychodietetyki, gdyż nasza psychika odgrywa bardzo ważną rolę w procesie budowania trwałych nawyków i wprowadzania zmian żywieniowych.


CENNIK

ZADBAJ O ZDROWIE

SWOJEGO DZIECKA

Serdecznie zapraszam na profesjonalne
konsultacje alergologiczne
Czytaj więcej Umów wizytę

NASI LEKARZE

NAJNOWSZEINFORMACJE

Nowa filia w Międzyrzeczu

08.07.2020

Z przyjemnością zapraszamy państwa do naszej filii w międzyrzeczu już od 17 lipca, ul. zachodnia 1a
Rejestracja Tel: 500 890 918, 577 640 111

Czytaj więcej

Współpraca z Fundacją Stratpoints

27.08.2020

Miło nam poinformować że nasza filia w Międzyrzeczu rozpoczęła współpracę z Fundacją Stratpoints.

Czytaj więcej

Kolejne miejsce przyjazne weteranom!

14.06.2019

„Lekarze na Dworskiej” to Centrum Medyczne, które oferuje weteranom i ich rodzinom możliwość skorzystania z konsultacji medycznych z 30% rabatem.

Czytaj więcej